Gościmy w Stawach Milickich

AktualnościProjekty

W dniu 10 maja klasy IV-VI uczestniczyły w wycieczce po Dolinie Baryczy. Ponieważ Stawy Milickie – to ptasie królestwo i największy w Polsce rezerwat chroniący ptaki, celem naszej podróży była właśnie obserwacja ptaków. Na początku zaproszono nas do sali w Ośrodku Edukacji Ekologicznej, aby obejrzeć prezentację przedstawiającą różne gatunki ptaków. Następnie udaliśmy się w teren, aby posłuchać ćwierkania, dojrzeć ptaki z wieży obserwacyjnej oraz usłyszeć od pani przewodnik wielu ciekawostek . Lekcja w terenie bardzo nam się podobała, sprawiła, że nabyliśmy nowych doświadczeń i szerokiej wiedzy na tematy związane z dziedziną ornitologii.

Uczniowie klasy VI

Dodać należy, iż była to ostatnia wycieczka zorganizowana w ramach grantu o tytule Oferta Programu Edukacja dla Doliny Baryczy narzędziem wzmocnienia rozpoznawalności i  potencjału obszaru Doliny Baryczy- edycja II realizowanego dla uczniów Zespołu Szkół w Pawłowie przez Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół w Pawłowie w ramach współpracy z Partnerstwem dla Doliny Baryczy.

Zorganizowanych zostało 8 wycieczek, w których udział wzięło 268 uczniów klas I-VIII oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych.

                                                                                       Lucyna Hörl

Zobacz także:

X Gminny Przegląd Małych Form Artystycznych – występy
Przedszkolaki z wizytą w remizie OSP w Pawłowie
Menu
Skip to content