Dnia 13 listopada br. uczniowie klas I-III wzięli udział w obchodach Dnia Głośnego Czytania, który jest jednym z etapów II edycji konkursu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Celem wydarzenia było budowanie nawyku codziennego czytania wśród najmłodszych.

Przy stworzonej wspólnie z uczniami dekoracji, nawiązującej do Gangu Słodziaków, wysłuchaliśmy fragmentów opowiadań, które były przedstawiane przez uczestników z wielkim zaangażowaniem. Za najpiękniejszą prezentację nagrodzeni zostali: Filip Mycka z kl. I, Jasiu Skrobański z kl.II oraz Sandro Szlachta z kl. III.

Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży zapraszały szkoły, przedszkola, placówki oświatowe, a także szkoły polonijne do włączenia się w akcję „Szkoła do hymnu” i odśpiewania 4-zwrotkowego hymnu narodowego w piątek, 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11. Nasza szkoła skorzystała z zaproszenia i nasi uczniowie oraz nauczyciele, pracownicy szkoły ubrani w piękne, galowe stroje odśpiewali 4 zwrotkowy hymn w piątek 8 listopada o godzinie 11:11

            W październiku obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Podczas tegorocznego święta, które przebiegało pod hasłem: „Wyobraź sobie...”, można było wziąć  udział w akcjach promujących czytelnictwo.

Przez cały miesiąc, uczniowie odwiedzający bibliotekę mogli zadecydować o wygranej w „Pojedynku książek”, głosując na ulubioną pozycję. W sumie odbyły się 4 pojedynki, z których zwycięsko wyszły następujące tytuły: „Mikołajek”, „Chłopcy z Placu Broni”, „Felix, Net i Nika” oraz „Ania z Zielonego Wzgórza”.