Alpaki w naszej szkole

Aktualności

Lubią głaskanie, towarzystwo i marchewki, a ich łagodne usposobienie pomaga nawet podczas pracy terapeutycznej. Mowa o Łatce, Karmelce i Bambi – pięknych alpakach, które złożyły niezwykłą wizytę uczniom i przedszkolakom naszej szkoły. Trzeba przyznać, że to była dla nas prawdziwa niespodzianka. Alpaki bardzo lubią towarzystwo dzieci i dorosłych. Jak podkreślała opiekunka trzech uroczych alpak z hodowli Pana Dawida Gorala-Alpakotela, obcowanie z tymi zwierzętami ma ogromnie pozytywny wpływ na zdrowie, dlatego terapie z ich udziałem są coraz bardziej cenione.
Najbardziej popularne do tej pory w zooterapii były terapie z psami i końmi. Terapia z alpakami jest nową dziedziną zooterapii, polegającą na współpracy terapeuty i pacjenta z alpaką. Polega ona głównie na przebywaniu, dotykaniu i przytulaniu alpaki. Wszystko to powoduje większą otwartość u pacjentów. Zajęcia z alpakami wspierają dzieci w sferze emocjonalnej, społecznej i poznawczej, a także dbają o rozwój ruchowy, bo z alpakami można nawet wychodzić na spacer. I tak też było w naszej szkole. Alpaki wywołały na twarzach uczniów i przedszkolaków szerokie uśmiechy i wzbudziły ich ogromne zainteresowanie.
Dawały się głaskać, karmić i przytulać. Są jak owieczki – mówiły zachwycone dzieci. I nie ma się co dziwić tym zachwytom, bo alpaki wszędzie gdzie się pojawią zaraz znajdują się w centrum zainteresowania. Bardzo dziękujemy rodzicowi – Pani Katarzynie Leśniak – za tak miłą niespodziankę.

Zobacz także:

Dzień Ojca
Zajęcia wspomagające- informacje
Menu
Skip to content