Dzień Dziecka w klasach 4-8

AktualnościNa luzie

Dzień Dziecka to święto wszystkich dzieci na całym świecie. Ten dzień w naszej szkole również upłynął w wyjątkowej atmosferze, uczniowie przyszli ubrani w kolorowe stroje, zgodnie z wcześniejszym przydziałem.  Najpierw odbył się wspólny apel, podczas którego uczniowie zostali zapoznani z programem dziecięcego święta.

O godzinie 9.00 wszyscy spotkali się na placu przed szkołą, gdzie odbył się Klasowy Turniej Sportowy o Puchar Przechodni pt „Sportowcy Roku ZS Pawłów”. Uczniowie mieli okazję wystartować w różnych konkurencjach sportowych, a także wykazać się wiedzą na temat sportu w nawiązaniu do różnych przedmiotów.

Następnie odbyła się gra terenowa z okazji Dnia Dziecka, drużyny z poszczególnych klas miały do wykonania różne zadania, między innymi musiały rozwiązać rebusy, ułożyć sudoku, odszyfrować kod do filmiku i odpowiedzieć na pytania.

W czasie przerwy uczniowie mogli posilić się kiełbaskami z grilla i wypić orzeźwiające napoje.

Kolejnym  zadaniem dla drużyn reprezentujących poszczególne klasy były Kalambury, zadaniem uczniów było odgadywanie haseł na podstawie rysunków lub gestów.

Na zakończenie odbyło się podsumowanie wszystkich konkurencji, po zliczeniu punktów zostały ogłoszone wyniki:

I miejsce – klasa VIII
II miejsce – klasa VII
III miejsce – klasa VI
IV miejsce  – klasa IV i V

Wyniki w tych pojedynkach nie były najważniejsze, liczyła się przede wszystkim dobra zabawa. Zaangażowaniem oraz chęcią udziału w zabawie, dzieci udowodniły, że można wspaniale się bawić nie tylko w świecie wirtualnym. Zapraszamy do naszej galerii.

Zobacz także:

Zajęcia wspomagające- informacje
Dzień Dziecka i Sportu!
Menu
Skip to content