Oficjalne przyjęcie pierwszoklasistów do grona czytelników biblioteki szkolnej

Aktualności

Dnia 10 maja odbyło się oficjalne przyjęcie uczniów klasy pierwszej do grona czytelników biblioteki szkolnej.  Podczas tej niecodziennej lekcji, młodzi czytelnicy musieli wykazać się znajomością baśni i bajek, biorąc udział w rozmaitych zadaniach. Zabawne łamigłówki pozwoliły ich przekonać, że biblioteka to miejsce bezpieczne i przyjazne.

Po zapoznaniu z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki, nastąpiło uroczyste przyrzeczenie. Dzieci obiecały, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Pasowanie było dobrą okazją również do tego, aby wręczyć pierwszakom dyplomy oraz nagrody za udział w konkursie Biblio-Rym. Zabawa z BIBLIO-RYMAMI polegała na tym, aby napisać krótki, wesoły utwór wierszowany o tematyce związanej z biblioteką. Rymowanki stały się inspiracją do powstania ciekawych prac plastycznych. Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursie.

Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów.

Zobacz także:

Konkurs taneczny – grupy przedszkolne
Powroty uczniów do szkół
Menu
Skip to content