Październikowe święto – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Biblioteka

Informujemy, iż nasza biblioteka szkolna, jak co roku włącza się w obchody Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych. W tym roku przebiegają one pod hasłem  „Baśnie i legendy z całego świata”. Przypominamy, że to październikowe święto ustanowiono w 1999 roku z inicjatywy Międzynarodowego Stowarzyszenia Bibliotekarstwa Szkolnego, a jego głównym przesłaniem jest: zwrócenie uwagi na ważną rolę bibliotek w życiu szkoły w procesie edukacyjno-wychowawczym, rozwijanie zainteresowań książką oraz upowszechnianie czytelnictwa.

W związku z tym wydarzeniem, zapraszam wszystkich uczniów do udziału w konkursie „Tytuły zaklęte w emotikonach” – chętni uczniowie otrzymają emotki, w których ukryte są tytuły znanych baśni i legend polskich. Do 25 października należy przekazać rozwiązania.

Wszyscy uczniowie wezmą także udział w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie „Przerwa na czytanie”.

W bibliotece szkolnej zostanie zorganizowany kiermasz książek we współpracy z księgarnią Tuliszków.

Serdecznie zapraszam!

 

Zobacz także:

Jesień w przedszkolu
Lekcja ekologii w terenie
Menu
Skip to content