20 lutego bieżącego roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  Gminnym Konkursie Recytatorskim, który odbył się w Zespole Szkół w Granowcu. Został on przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III SP, V-VI SP, VII-VIII SP. W konkursie uczestniczyło siedmioro naszych uczniów, którzy zostali wyłonieni w eliminacjach szkolnych.  Recytowali oni wiersze znanych polskich poetów. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali swój talent recytatorski, a większość osiągnęła sukces zajmując czołowe miejsca.

Oto zwycięzcy w każdej kategorii wiekowej:

W XIX edycji Konkursu Gier i Zabaw Matematyczno Logicznych uczniowie VII klasy: - Dagmara Duczmal, Maciej Wysota i Marcin Płókarz reprezentowali naszą Szkołę. Konkurs odbył się z podziałem na część indywidualną i część zespołową. Dagmara zajęła I miejsce w kategorii indywidualnej, pokonując 35 uczestników szkół gminy Odolanów i  Sośnie.
Gratulujemy tak dużego osiągnięcia!

Uczennice naszej szkoły reprezentowały nas podczas VIII Międzyszkolnego Konkursu Angielskiej i Niemieckiej Piosenki Bożonarodzeniowej, który odbył się 5. grudnia, a jego organizatorem był Zespół Szkół w Sośniach. Talent naszych dziewczyn został doceniony przez jury.
Nikola Kowalczyk zaśpiewała kolędę "Silent night" i  zajęła I miejsce w kategorii klas 4-6
Alicja, Laura, Wiktoria i Zuzia zostały wyróżnione za wykonanie angielskojęzycznych piosenek - hitów świątecznej listy przebojów. Z roku na rok poziom jest coraz wyższy, rośnie także liczba prezentowanych utworów, dlatego tym bardziej cieszymy się sukcesem odniesionym przez nasze dziewczęta.

7. listopada cztery uczennice naszej szkoły wzięły udział w corocznym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej w Bogdaju. Dziewczyny wykonały piosenki w języku angielskim.

Malwina zaśpiewała utwór Adele " Someone like you" i zdobyła II miejsce.

Wiktoria wykonała piosenkę Rihanny pt. " Diamonds", czym wywalczyła sobie III miejsce

Laura i Alicja śpiewały  "Head, shoulders, knees and toes".

Gratulujemy Dziewczynom talentu i odwagi.

Nasza szkoła reprezentowała Gminę Sośnie w rozgrywkach na szczeblu powiatowym zarówno chłopców jak i dziewcząt. Zawody odbyły się na hali sportowej w Szkole Podstawowej w Gorzycach. 17 października rywalizowali chłopcy, a 22 października dziewczęta. W obu turniejach wzięło udział po pięć drużyn. W kategorii chłopców były to drużyny ze szkół podstawowych z Raszkowa, Gorzyc, Uciechowa, Sióstr Salezjanek z Ostrowa Wlkp. oraz  z Pawłowa.

Gminne Mistrzostwa w Unihokeju

We wtorek 15 października 2019 r. w  hali sportowej w Sośniach odbył się gminny turniej unihokeja dziewcząt i chłopców klas VI i młodszych. W zawodach szkół podstawowych w kategorii dziewcząt i chłopców wzięły udział następujące szkoły z naszej gminy: SP Sośnie,  SP Pawłów i SP Granowiec. Mecze odbywały się systemem każda drużyna z każdą w grupie dziewcząt i chłopców. Mistrzem gminy w kategorii dziewcząt jak i chłopców została Szkoła Podstawowa w Pawłowie.

"Gmina Sośnie w Dolinie Baryczy Moją Małą Ojczyzną"

I miejsce - Dagmara Duczmal

III miejsce - Aleksandra Durska

3 października 2019 roku w Bogdaju odbyły się gminne biegi przełajowe. Startowali w nich uczniowie klas I-VIII ze wszystkich szkół podstawowych naszej gminy. Każdą szkołę reprezentowało po 6 osób z każdej klasy (trzech chłopców i trzy dziewczynki). Wszyscy startowali w swoich kategoriach wiekowych, osobno dziewczynki i osobno chłopcy. Jako pierwsi biegli uczniowie klas pierwszych, a jako ostatnie dziewczyny z klasy ósmej. Pełna klasyfikacja dostępna poniżej...