Wizyta przedszkolaków w bibliotece

AktualnościBiblioteka

W minionym tygodniu bibliotekę szkolną odwiedziły dzieci z przedszkola. Wizyta odbyła się w ramach realizowanego w przedszkolu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Tematem spotkania było zapoznanie maluchów z biblioteką. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać, a także jakie są zasady obchodzenia się z wypożyczaną książką.

Maluszki chętnie opowiadały o swoich ulubionych bajkach, o tym, kto im czyta na dobranoc i jakie historyjki podobają im się najbardziej. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Pani bibliotekarka przeczytała wiersz „Lokomotywa” Juliana Tuwima, a dzieci wzięły udział w zabawach, podczas których z dużym zainteresowaniem i ciekawością rozwiązywały poszczególne zadania związane z tekstem. Wykazały się umiejętnością uważnego słuchania, kojarzenia treści z obrazem, a jednocześnie świetnie się bawiły podczas recytacji utworu. W trakcie pobytu w bibliotece był także czas na zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Przedszkolaki znakomicie sobie poradziły, a na pamiątkę tej wizyty otrzymały okolicznościowe zakładki do książek.

Zobacz także:

Sukces ósmoklasistki
Matematyczne osiągnięcia…
Menu
Skip to content