6 grudnia to wyczekiwany dzień  dla wszystkich grzecznych dzieci. Jak co roku do naszej szkoły Św. Mikołaj przybył z upominkami, które  tym razem zostawił w butach. Stamtąd zabrał listy napisane przez dzieci, proszące o prezenty i przesyłające życzenia i pozdrowienia. W tym dniu uczniowie ubrani byli także w czerwone czapki, a samodzielnie wykonane bombkowe Mikołaje przyozdobiły korytarz naszej szkoły.Był to bardzo ciekawy dzień, który przysporzył wszystkim wielu wrażeń.

Początek grudnia wprowadza nas w atmosferę świąt. Podobnie Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbywa się od kilku lat na terenie ośrodka Biały Daniel w Mojej Woli. Wśród prezentujących swoje produkty lokalnych przedsiębiorców, znaleźli się też nasi Rodzice, którzy podjęli się sprzedaży ozdób i przysmaków świątecznych. Występy dzieci, obecność Mikołaja, wszystko to zbliża nas do radosnego okresu Świąt...

 28 listopada odbyła się zabawa andrzejkowa dla uczniów klas 1-3 poprzedzona wróżbami.

Uczniowie rzucając monetą dowiadywali się, czy ich marzenia się spełnią, bądź losowali obrazek, który miał swoje znaczenie, a także losowali kolor, który był ostrzeżeniem, że np. za dużo jedzą chispsów, bądź czekolady. Robili kulkę z papierka, która zamieniła się w cukierka. Dziewczynki oraz chłopcy wróżyli kto pierwszy wyjdzie za mąż lub ożeni się, a także dowiadywali się, jak będzie miała na imię wybranka bądź wybranek ich serca.

Późnym piątkowym popołudniem uczniowie klas 4-8 zapragnęli koniecznie znaleźć się w szkole. Przyszli w bardzo dobrych humorach, elegancko ubrani i gotowi do... tańca :) Głośno obchodziliśmy "Andrzejki" i o dziwo nikt nie podpierał ścian. DJ - Jakub Duczmal - zapewnił nam mnóstwo atrakcji i dobrej zabawy. Wszyscy opuszczali dyskotekę ze słowami " Już koniec, tak szybko?" To był naprawdę wspaniale spędzony czas.

            Żyjemy w czasach, w których z tzw. nowych technologii korzystają wszyscy. Rezygnacja z telefonu czy komputera jest wręcz niemożliwa. Media społecznościowe pozwalają nam na dostęp do informacji, kontakt ze znajomymi czy przyjaciółmi. Za pomocą Internetu możemy korzystać również z różnego rodzaju usług, co w oczywisty sposób ułatwia życie. Internet stał się więc rzeczywistością dzieci i młodzieży. Jest powszechny i wszechobecny – jak powietrze. Wiążą się z nim jednak także zagrożenia.