Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również  do naszego przedszkola. Oczekując upragnionego Gościa dzieci z wielkim zapałem szukały go po całej szkole i nawet na tę okoliczność rozpytywały starsze dzieci i nauczycieli. Aż tu nagle nie wiadomo jak i kiedy pod naszą choinką pojawiły się prezenty. Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła dzieciom wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków. Dziękujemy także pewnemu Elfowi za przepyszne Mikołaje, które osłodziły dzieciom ten dzień.

Kolejne urodziny w naszym przedszkolu! Teraz mieliśmy zaszczyt świętować urodziny  Kacpra, Natalii i Wojtka.  Były świeczki, życzenia, prezenciki no i oczywiście mnóstwo słodkich niespodzianek, na które dzieci najbardziej czekają! Sto lat dla naszych jubilatów.

Zabawy i gry logiczne odgrywają ważną rolę w edukacji przedszkolnej. Dają możliwość analizowania, działania oraz wyzwalają chęć poszukiwań. W ten sposób można efektywnie i przyjemnie wspierać rozwój koncentracji, samodzielności i kreatywności u dziecka. Gry logiczne stanowią dobry trening dla umysłu – rozwijają nie tylko spostrzegawczość i pamięć ale także logiczne myślenie.

Misie, Misiaczki - relacja z przedszkola w Pawłowie

Święto Pluszowego Misia za nami. W poniedziałek, 25 listopada wszystkie dzieci przyniosły swoje ukochane pluszaczki do przedszkola. Najpierw wspólnie wykonaliśmy „misiową gazetkę”. Najstarsze dzieci znają już literki i z pomocą pani ułożyły duży napis „DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA”. Potem z różnej wielkości kół zrobiliśmy misia. Następnie był czas na pamiątkowe zdjęcia i poranną gimnastykę z misiami. Po śniadaniu, ciąg dalszy świątecznej zabawy: tańce, obejrzenie bajki o misiu Uszatku i Koralgolu. A po obiadku, zrobiliśmy „misiowe obrazki”, które zawiesimy w swoich pokojach. To był wesoły dzień.

Przez cały trzeci tydzień listopada nasze przedszkolaki  z Chojnika zapoznawały się z tematyką zdrowia. Na podsumowanie tej całej wiedzy postanowiliśmy przygotować i skonsumować pyszne zdrowe śniadanie, które było bardzo urozmaicone przede wszystkim przez kolorowe warzywa, które zachęcały dzieci do jedzenia. Było pysznie i smakowicie.