Edukację o bezpieczeństwie w Internecie powinniśmy zacząć już od najmłodszych lat. Dlatego w przedszkolu rozpoczęliśmy zajęcia związane z tym tematem. Dzieci poznały Necia- robota, którego skonstruował Jaś- bohater oglądanej przez nas  bajki. Dzieci poznały zasady bezpieczeństwa w Internecie, zasady netykiety, rysowały robota i wykonywały pracę techniczną.  11 Lutego 2020 będziemy obchodzić Dzień Bezpiecznego Internetu. Zachęcam rodziców do zajrzenia na stronę www.necio.pl

 Necio.pl to projekt edukacyjny skierowany do dzieci w wieku 4-6 lat, poświęcony bezpiecznemu korzystaniu z Internetu. Prowadzony jest przez Fundację Dzieci Niczyje we współpracy z Fundacją Orange w ramach programu Komisji Europejskiej Safer Internet. W ramach projektu powstał szereg materiałów multimedialnych (bajka, piosenki, teledyski, aplikacja mobilna "Necio") oraz zestawy edukacyjne. Najmłodsi poprzez zabawę, rozwiązywanie ćwiczeń i naukę piosenek w łatwy sposób przyswoją wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z Internetu.