Zgodnie z tradycją szkoły, 21 stycznia 2020 roku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w sali wiejskiej w Chojniku. Dzieci z przedszkola w Chojniku oraz uczniowie klas 1-3 wystąpili dla swoich Babć i Dziadków z okazji ich święta. Przedszkolaki zaprezentowały przedstawienie jasełkowe, natomiast  dzieci klas 1-3 zaprosiły w magiczną podróż po latach minionych, wspomnieniach niezapomnianych, czasami głęboko w sercach skrywanych.

Razem wspominaliśmy czasy młodości przy rytmach lat 70-tych oraz jak Dziadek  - Babcię na kawę zapraszał do .... oglądając fotografie Babć i Dziadków. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych prezentacjach artystycznych. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tym  świętem. Nie zabrakło też atrakcyjnych  i bardzo pomysłowych  pokazów  tanecznych w wykonaniu  uczniów klas 1-3. Artyści z przejęciem odtwarzali swoje  role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Następnie  uczniowie obdarowali  swoich ukochanych gości własnoręcznie wykonanymi laurkami. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.

W przyjęciu gości pomogli rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek. Spotkanie było okazją do rozmów, dzielenia się wrażeniami, a przede wszystkim umocnienia więzi rodzinnych i bliższego poznania się.