Korzystając z ferii  zimowych 05 lutego 2020r.  uczniowie klasy IV,V,VI pod opieką  Pani Jolanty Gąbka  i Pana Grzegorza Ziętka udali się na ostrowskie lodowisko. Pomimo, iż aura zimowa w ferie nam nie dopisała, wyjazd  na sztuczne  lodowisko choć trochę zrekompensował jej brak. Celem wycieczki było propagowanie łyżwiarstwa jako formy aktywnego spędzania czasu wolnego, nauka i doskonalenie umiejętności jazdy na łyżwach, integracja oraz oczywiście dobra zabawa.

 23.01.2020r.  dzieci z przedszkoli w Pawłowie i Chojniku  oraz uczniowie klasy I - III  uczestniczyły w musicalu pt. "W krainie króla lwa”- opowieści o małym, ciekawym świata lwiątku. Widowisko było dopełnione oryginalnymi piosenkami i  wspaniałą choreografią. Przedstawienie dostarczyło nam również lekcji kształtowania postaw asertywnych, empatii  i przeciwdziałania niezdrowej rywalizacji. Dzieci były zachwycone zarówno tematyką jak i grą aktorską.

18.09.2019r. uczniowie klas I-IV uczestniczyli w spotkaniu z  autorką literatury dziecięcej - Panią Wiolettą Piasecką, zorganizowanym przez  Bibliotekę Publiczną w Sośniach.
Już od pierwszych chwil pisarce udało się nawiązać wspaniały kontakt z dziećmi. Opowiadając o bohaterach swych książek wzbudziła  duże zainteresowanie dalszymi ich losami. Z ogromnym zapałem uczniowie włączyli się w odgadywanie zagadek dotyczących sławnych piłkarzy o jakich pisała. Ponadto dzieci uczestniczyły w zabawie teatralnej, gdzie wcielały się w postacie różnych zwierząt. O tym, jak autorka zaciekawiła uczniów, świadczyły ich bardzo liczne pytania, na które otrzymali wyczerpującą odpowiedź.

16.12.2019 uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Robo Parku we Wrocławiu na  międzynarodową, interaktywną wystawę robotów. Dzięki najnowszej technologii mieliśmy okazję wejść  w interakcję z 60 robotami z całego świata. Zobaczyliśmy prawdziwy teatr robotów, zanurzyliśmy się w wirtualnej rzeczywistości i siłą umysłu zmuszaliśmy przedmioty do latania. Mieliśmy okazję poczuć się jak prawdziwi wynalazcy.

43 uczniów naszej szkoły wybrało się na wycieczkę do Karpacza. Pogoda była typowa dla Zimnych Ogrodników :) Udało nam się jednak zrealizować wszystkie punkty programu. Odwiedziliśmy zamek w Bolkowie, zabawiliśmy się w kowbojów w Western City, zwiedziliśmy Kościółek Wang, zjeżdżaliśmy torem saneczkowym i zdrooowo się najedliśmy pierwszego dnia podróży. W drugim dniu wjechaliśmy wyciągiem na Kopę, a następnie przeszliśmy około 20 km pieszo w śniegu i lekkiej mżawce.