Korzystając z ferii  zimowych 05 lutego 2020r.  uczniowie klasy IV,V,VI pod opieką  Pani Jolanty Gąbka  i Pana Grzegorza Ziętka udali się na ostrowskie lodowisko. Pomimo, iż aura zimowa w ferie nam nie dopisała, wyjazd  na sztuczne  lodowisko choć trochę zrekompensował jej brak. Celem wycieczki było propagowanie łyżwiarstwa jako formy aktywnego spędzania czasu wolnego, nauka i doskonalenie umiejętności jazdy na łyżwach, integracja oraz oczywiście dobra zabawa.

Uczniowie chętnie poddali się łyżwiarskim szaleństwom. Zabawa była przednia. Mogliśmy obserwować wzloty i upadki nowicjuszy i zaawansowanych łyżwiarzy. Niektórzy wjeżdżali na taflę odważnie, a inni robili to trzymając się bandy. Czasem przydała się też koleżeńska pomoc. Zawsze towarzyszył wszystkim uśmiech. Był to dla wielu osób sprawdzian swoich możliwości, mimo że niektórzy mieli po raz pierwszy na nogach łyżwy. To była prawdziwa frajda, wszyscy bawili się znakomicie. Na zakończenie dzieci chętnie zjadły wspólny posiłek.