6 grudnia to wyczekiwany dzień  dla wszystkich grzecznych dzieci. Jak co roku do naszej szkoły Św. Mikołaj przybył z upominkami, które  tym razem zostawił w butach. Stamtąd zabrał listy napisane przez dzieci, proszące o prezenty i przesyłające życzenia i pozdrowienia. W tym dniu uczniowie ubrani byli także w czerwone czapki, a samodzielnie wykonane bombkowe Mikołaje przyozdobiły korytarz naszej szkoły.Był to bardzo ciekawy dzień, który przysporzył wszystkim wielu wrażeń.

Starsze dzieci, uczniowie klas 4-8, już prawie zwątpili w istnienie Mikołaja. Jakie było ich zaskoczenie, gdy na szkolnym korytarzu usłyszeli dzwonki i głos Starszego Pana :) W tym roku każdy otrzymał słodki prezent, choć Mikołaj miał małe wątpliwości i przestrzegł, że jeśli nie będzie poprawy, to w kolejnym roku nasza młodzież obejdzie się smakiem. Dziewczyny z Samorządu także zadbały o swoich kolegów i koleżanki - poczęstowały każdego mandarynką. Zapach świąt uniósł się w powietrzu.