Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

w okresie zawieszonych zajęć wprowadzamy zdalne nauczanie.

Uczniowie klas I-III otrzymują wytyczne od nauczycieli w wiadomościach wysyłanych przez dziennik elektroniczny.

Uczniowie klas IV-VIII otrzymują informacje o zadaniach poprzez:

- dziennik elektroniczny - w wiadomości do rodzica,

- platformę google classroom - gdzie zostali zaproszeni mailowo,

- mail wysłany bezpośrednio do ucznia.

 

Zachęcamy Uczniów do samodzielnej pracy w domu i korzystania z następujących platform, aplikacji, stron internetowych:

 • https://epodreczniki.pl/  strona umożliwia poznanie nowych treści oraz samodzielne wykonanie zadań i otrzymanie informacji zwrotnej, w jakim stopniu opanowaliśmy lekcję

 • https://lektury.gov.pl/

  To portal internetowy zawierający większość szkolnych lektur dla szkół podstawowych
  i ponadpodstawowych. Użytkownicy mogą pobierać książki zarówno na swój komputer, jak również czytnik ebook czy też komórkę. Wszystkie pozycje są dostępne bezpłatnie, bez konieczności zakładania konta oraz logowania.

 • https://esero.kopernik.org.pl/

  Strona oferuje publikacje popularno-naukowe i materiały edukacyjne o tematyce kosmicznej. Są to m.in. broszury informacyjne i filmy edukacyjne.

 •  https://ipn.gov.pl/pl/edukacja-1 

  Na portalu IPN w zakładce Edukacja znajdują się specjalne podstrony dla uczniów, na których są udostępniane bezpłatne materiały edukacyjne. W serwisie można znaleźć m.in. teki edukacyjne, filmy dokumentalne, spoty historyczne i inne materiały audiowizualne przedstawiające np. serie komiksów o II wojnie światowej czy symbole narodowe.

 •  https://przystanekhistoria.pl

  Przystanekhistoria.pl to popularnonaukowy serwis internetowy. W przystępny i atrakcyjny sposób prezentuje on ustalenia historyków współpracujących z Instytutem Pamięci Narodowej. Obecnie na portalu przystanekhistoria.pl znajduje się kilkaset artykułów popularnonaukowych poświęconych historii Polski XX wieku. Odbiorcy serwisu mogą również bezpłatnie korzystać z ponad 800 publikacji cyfrowych, w tym książek, czasopism wydawanych przez IPN, katalogów wystaw, dodatków do prasy oraz broszur okolicznościowych.

 •  https://ninateka.pl/edu

  To serwis, na którym znajdują się filmy dokumentalne, fabularne, reportaże, animacje, filmy eksperymentalne, zapisy spektakli teatralnych i operowych, rejestracje koncertów, relacje dokumentujące życie kulturalne i społeczne oraz audycje radiowe.

 • http://www.muzykotekaszkolna.pl/

  W serwisie jest dostępnych blisko pół tysiąca utworów muzycznych, od barokowych oper, przez wielkie dzieła symfoniczne, aż po muzykę wokalną i eksperymentalną. Z zasobów serwisu można korzystać bez logowania lub – po zarejestrowaniu – w ramach konta uczniowskiego.
 • Serwis Telewizji Polskiej https://rozrywka.tvp.pl/47090255/telewizja-polska-blizej-dzieci-i-mlodziezy%20-

  Telewizja Polska przygotowała dla dzieci i młodzieży produkcje o charakterze edukacyjnym, popularnonaukowym i kulturalnym. Na kanale dziecięcym TVP ABC w godz. 8:00-13:00 młodzi widzowie będą mogli codziennie obejrzeć różne programy edukacyjne.

 • Serwis Polskie Radio Dzieciom  www.polskieradio.pl/18,Polskie-Radio-Dzieciom

  To całodobowa stacja radiowa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W ramówce znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci. Pasmo wieczorne, kierowane do osób dorosłych, to kompendium wiedzy w zakresie wychowania, rozwoju, kultury i sztuki.