Dbając o bezpieczeństwo naszych wychowanków w czasie zbliżających się ferii zimowych, 24 stycznia 2020r. przedszkolacy oraz uczniowie naszej szkoły  wzięli udział w  spotkaniu profilaktyczno – edukacyjnym z udziałem przedstawiciela Policji, sierżantem sztabowym panem Pawłem Grzesiakiem. Spotkanie poświęcone było między innymi zasadom bezpiecznego spędzania zimowej przerwy. Policjant omówił z dziećmi zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. 

Wolontariusze z naszej Szkoły: Maja, Paweł, Zosia, Wiktoria, Dagmara, Sandra, Malwina i Zuzia zebrali wspólnie 1746,08 zł money-mouth Z zapałem działali już od piątku - pierwszą zbiórkę przeprowadzili wśród swoich kolegów i koleżanek w  szkole. W sobotę, dzięki uprzejmości właścicieli sklepów w Pawłowie, Kocinie, Chojniku i Międzyborzu, nasze puszki zostały umieszczone również na sklepowych ladach, by każdy mieszkaniec mógł dorzucić coś od siebie. Podczas finału zbiórki - 12 stycznia - pracowaliśmy w terenie, zbierając pieniądze  w Chojniku. Pomaganie jest pięknym gestem. Nasi uczniowie co roku, zupełnie bezinteresownie, zgłaszają chęć współpracy ze sztabem Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Międzyborzu, który tak prężnie działa na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od lat gramy razem i tak do końca świata i o jeden dzień dłużej!

Przygotowujemy się do najpiękniejszych chwil, do zatrzymania się, zwolnienia tempa i  spędzenia czasu z tymi, których najbardziej kochamy. Grudzień obfituje w naszej szkole w przedsięwzięcia, które budzą we wszystkich radość z przeżywania świąt.

 

Jak co roku w naszej szkole wraz ze świętami Bożego Narodzenia, z którymi wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów, uczniowie klasy I, II i III pod opieką wychowawców: Ewy Kuświk, Renaty Gąbki, Magdaleny Kołeczko przygotowali inscenizację o Bożym Narodzeniu. Jasełka  zostały przedstawione 6. stycznia w kościele parafialnym w Chojniku. Dzieci zostały zaproszone do występu przez Księdza Proboszcza Marka Jasianka, który z góry podziękował uczniom, nauczycielom, rodzicom i  pani Dyrektor Annie Wilczura za przygotowanie i przedstawienie inscenizacji bożonarodzeniowej.

6 grudnia to wyczekiwany dzień  dla wszystkich grzecznych dzieci. Jak co roku do naszej szkoły Św. Mikołaj przybył z upominkami, które  tym razem zostawił w butach. Stamtąd zabrał listy napisane przez dzieci, proszące o prezenty i przesyłające życzenia i pozdrowienia. W tym dniu uczniowie ubrani byli także w czerwone czapki, a samodzielnie wykonane bombkowe Mikołaje przyozdobiły korytarz naszej szkoły.Był to bardzo ciekawy dzień, który przysporzył wszystkim wielu wrażeń.