Święta w szkole…

Aktualności

Grajmy Panu, Panu śpiewajmy… – pod tym hasłem w czwartek 16 grudnia 2021 r. w naszej szkole odbył się wzruszający, pełen zadumy koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów klas 4-8. Przed występami nastąpiło posumowanie akcji i wręczenie nagród przez Panią Annę Wilczura i Panią dyrektor Halinę Doktór, dla uczniów biorących udział w zbiórce  kasztanów i żołędzi. Pani Dyrektor szkoły złożyła wszystkim uczniom i pracownikom serdeczne życzenia radosnych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.

Celem koncertu było przeniesienie się choć na chwilę w atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, którym towarzyszy piękna tradycja śpiewania kolęd. Repertuar prezentowany przez dzieci był bardzo urozmaicony. Znalazły się w nim kolędy znane i śpiewane od dawna, ale także wiele innych utworów utrzymanych w świątecznym klimacie. Społeczność szkolna  usłyszała m.in.: „Wśród nocnej ciszy ”, „Przybieżeli do Betlejem ”, „Skrzypi wóz”, „Grajmy Panu” „Świeć gwiazdeczko” i inne wspaniałe kolędy. Nie zabrakło również  indywidualnych występów uczniów, którzy pięknie zaśpiewali i zagrali.

W wyjątkowy, świąteczny nastrój wprowadziły nas również najmłodsze dzieci z klas I-III, wystawiając jasełka. Uczniowie odegrali przepiękne scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, wcieliły się w role pasterzy, mędrców oraz aniołów. Przedstawienie przeplatane kolędami i pastorałkami sprawiło, że poczuliśmy magię zbliżających się Świąt.

Młodzi wykonawcy stanęli na wysokości zadania, pozwalając przeżyć mam chwile radości, wzruszeń i najcieplejszych, świątecznych emocji.

Zobacz także:

Święta w przedszkolu
Nauczanie zdalne
Menu
Skip to content