,,Dobrze jemy”

Projekty
W obecnym roku szkolnym uczniowie klas I-III przystąpili do Ogólnopolskiego Programu ,,DOBRZE JEMY ” FUNDACJI NA WIDELCU.

Celem programu jest przede wszystkim poszerzanie wiedzy w zakresie prawidłowego i świadomego żywienia oraz zachęcanie najmłodszych do przygotowywania i spożywania zdrowych posiłków.

We wrześniu uczniowie realizowali temat ,,DLACZEGO JEDZENIE JEST WAŻNE?”. Podczas zajęć dzieci poznały zasady ,,Jak dobrze jeść by dobrze żyć?”. Ponadto rozwiązywali  zagadki o wybranych owocach i warzywach, wypełniali karty pracy, pogłębiali swą wiedzę  o piramidzie zdrowia w oparciu  o film edukacyjny. Kolejnymi działaniami było wykonanie na papierowych talerzykach kompozycji zdrowego posiłku. Pracując w grupach wykonali własne piramidy zdrowia, które zawiesili na korytarzu szkolnym. Ostatnim z zadań było udokumentowanie w postaci rysunku wszystkich zjedzonych w ciągu dnia zdrowych posiłków i omówienie co należałoby ewentualnie zmienić.

Wszystkie zadania  uczniowie wykonali bardzo starannie dlatego zaliczone zadanie zostało odznaczone na plakacie osiągnięć.

Koordynatorem zadań we wrześniu była Pani Renata Gąbka. Wykonane prace uczniów wywieszone zostały na gazetce szkolnej , a informacje zamieszczone zostaną także na stronie internetowej programu.

Zobacz także:

Dzień Chłopca w przedszkolu
Urodziny miesiąca!
Menu
Skip to content