Dzień Głośnego Czytania

Biblioteka

29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania oraz Światowy Dzień Serca. Z tej okazji dołączyliśmy do Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z Sercem”, w ramach której uczniowie klas IV-VIII głośno odczytali fragmenty książek związanych z sercem oraz odegrali scenki dotyczące profilaktyki chorób tego narządu.

W klasach 1-3 wysłuchaliśmy pięknej interpretacji bajki psychoedukacyjnej  pt. „Ktoś” Aleksandry Chmielewskiej. Bajeczka wprowadziła dzieci w świat rówieśnika z wadą serca, uczyła jak poznać i zaakceptować inność. Następnie obejrzeliśmy krótki teatrzyk, w którym jego bohaterowie – Miś i Kotek zachęcali do prowadzenia zdrowego trybu życia.

Niewątpliwie Dzień Głośnego Czytania był wydarzeniem ważnym dla dzieci i młodzieży, bowiem czytanie na głos pobudza ich wyobraźnię, ćwiczy pamięć i koncentrację oraz wzbogaca słownictwo. Połączone z „Czytamy z Sercem” uatrakcyjniło nasze założenia, propagowaliśmy nie tylko czytelnictwo, ale także zdrowy styl życia jako jedną z form przeciwdziałania chorobom układu sercowo-naczyniowego.

Zobacz także:

Lekcja ekologii w terenie
Powitanie jesieni
Menu
Skip to content