Dzień pizzy w przedszkolu

AktualnościNa luziePrzedszkole

Pizza to jedno z najpopularniejszych dań na świecie. Lubią ją zarówno dorośli, jak i dzieci, dlatego nasze przedszkole włączyło się w obchody Światowego Dnia Pizzy. Podczas zajęć, dzieci poznały krótką historię pizzy, dowiedziały się, z którego kraju pochodzi oraz z jakich składników można ją zrobić. Po części teoretycznej sala przedszkolaków zamieniła się w prawdziwą włoską pizzerię. Dzieci umyły rączki i z wielkim zaangażowaniem zabrały się do pracy. Na specjalnie przygotowanym stanowisku maluchy wkładały ciasto na blachę, smarowały sosem, układały wędliny, paprykę, kukurydzę posypywały serem. Była to ogromna frajda dla dzieci, bo każde miało do wykonania określone zadanie. Przygotowane pizze trafiły do przedszkolnej kuchni, a zapach z piekarnika rozchodził się po całym przedszkolu. Mali kucharze doczekali się efektów swojej pracy. Pizza była fantastyczna i smaczna.

Zobacz także:

Walentynki
Super moc książek…
Menu
Skip to content