Dzień Ziemi 2021

Aktualności

Tegoroczne hasło Dnia Ziemi brzmiało ”Przywróć naszą ziemię”. Celem święta było promowanie proekologicznych postaw wśród naszej społeczności szkolno – przedszkolnej oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię.  Wystarczą małe zachowania proekologiczne wykonywane codziennie przez nas i miliony ludzi na całym świecie, aby ocalić naszą planetę. Podczas zajęć za pomocą filmów edukacyjnych oraz quizów poznaliśmy kilka najprostszych zadań sprzyjających ochronie środowiska, do których  należą:

  1. Niekorzystanie z plastikowych toreb. Te rozkładają się nawet kilkaset lat. Dlatego lepiej na zakupy brać torby wielorazowego użytku
  2. Naprawiajmy elektronikę czy sprzęt AGD, zamiast kupować nowy
  3. Nie kupujmy ubrań w nadmiarze. Ich produkcja szkodzi planecie
  4. Segregujmy śmieci w tym materiały odnawialne
  5. Oszczędzajmy wodę i prąd
  6. Sadźmy drzewa i krzewy
  7. Troszczmy się o środowisko życia zwierząt
  8. Poszerzajmy naszą wiedzę ekologiczną
  9. Wybierajmy rower czy środki komunikacji publicznej zamiast własnego samochodu

Na zakończenie dnia przedszkolacy posprzątali teren wokół swojego przedszkola, a dzieci szkolne ze względu na zdalne nauczanie miały do wykonania zadanie, aby ulżyć Ziemi zbierając i segregując śmieci wokół swoich posesji.

Zobacz także:

Światowy Dzień Książki
Egzamin ósmoklasisty coraz bliżej…
Menu
Skip to content