Europejski Dzień Języków

Aktualności

29 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Była to wyjątkowa akcja, która miała za zadanie uświadomić uczniom korzyści płynące z uczenia się języków obcych oraz uwrażliwić ich na rolę różnorodności językowej jako narzędzia, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi kulturami. W tym dniu na dzieci czekały różne atrakcje i akcenty wprowadzane podczas lekcji. Klasy 1-3 poznały piosenkę Where are you from?, która w przystępny sposób zaznajomiła je z nazwami państw i ich charakterystycznymi cechami. Następne zadanie polegało na samodzielnym stworzeniu flag Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

Natomiast uczniowie klas 4-8 wzięli udział w grze Hunt the Flag – polowanie na flagę. Zadaniem każdej grupy było odnalezienie jak największej ilości flag, które zostały rozmieszczone w budynku szkoły. Ta konkurencja niosła za sobą wiele zabawy i uśmiechu. Wszyscy uczniowie wykazali się determinacją i zaangażowaniem. Jednak najlepsze okazały się klasy: VII i VIII, które w kolejnym etapie rywalizowały ze sobą w Wielkim Turnieju, który składał się z piętnastu pytań w języku angielskim. Poszczególnym rozgrywkom towarzyszyło wielkie podekscytowanie, walka była wyrównana do końca. Ostatecznie zwyciężyli uczniowie z klasy ósmej. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w tym wydarzeniu.

Zobacz także:

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Jesień w przedszkolu
Menu
Skip to content