Jesienne inspiracje przedszkolaków!

Przedszkole

Czas spędzony w przedszkolu dzielimy pomiędzy aktywnościami na świeżym powietrzu a atrakcjami, które czekają na nas w naszych kolorowych salach. Okres jesieni to okazja do wykorzystania darów natury, aby przedstawić  pomysły i  zręczne rączki dzieci. Jesienne miesiące kształtują u dzieci nawyki zdrowego żywienia, ponieważ w tym czasie realizujemy tematykę o owocach i warzywach. Podczas codziennego spaceru nasze przedszkolaki trafiły nawet na wykopki do pobliskiego gospodarza!!! Dzieci poznawały owoce i warzywa za pomocą różnych zmysłów (smaku, dotyku, wzroku i zapachu), wykonywały prace plastyczne oraz techniczne np. sałatkę owocową lub warzywną. Szczególnie w czasie roku szkolnego nasz jadłospis obfituje w jabłka, gruszki, śliwki, banany, marchewki, nektarynki, ogórki, pomidory, które zawierają wiele cennych witamin, tak ważnych w okresie przeziębień. Mamy nadzieję, że piękna polska jesień tak szybko nas nie opuści i będziemy mogli korzystać z jej uroków jak najdłużej,  a cieplutkie słoneczko naładuje nas podczas spacerów pozytywną energią, która tak bardzo potrzebna nam będzie podczas zimowych dni.

Zobacz także:

Konkurs: Jesienny Kapelusz!
TVP VOD zaprasza do wspólnej nauki
Menu
Skip to content