Królewska szkoła on-line

Projekty

Projekt skierowany do szkół przez Muzeum Zamku Królewskiego w Warszawie  wyszedł nam naprzeciw w obecnym czasie, gdyż okres  pandemii uniemożliwia organizowanie  przez szkołę wycieczek wyjazdowych .Uczniowie  klasy piątej ,szóstej i siódmej  naszej szkoły wzięli udział  w lekcjach online z historii. Lekcje na żywo prowadzili  edukatorzy, z Zamku Królewskiego w Warszawie w  ramach Królewskiej  szkoły on-line . Poprzez  aktywnie uczestnictwo w lekcji, uczniowie mogli wykazać się swoją dotychczas zdobytą wiedzą. Edukatorzy prowadzący lekcje rozmawiali z uczniami na tematy z historii, sztuki i kultury w oparciu o dzieła sztuki znajdujące się w Zamku Królewskim w Warszawie. Tematy zrealizowanych lekcji to: „Mąż w mąż, czyli jak szlachta króla wybierała”,” Na królewskim dworze”,” Srebrna Rzeczpospolita Wazów. Ludzie i państwo”. Z niecierpliwością czekamy na możliwość ponownego skorzystania z wirtualnych spacerów i lekcji z muzeum Zamku Królewskiego w Warszawie, a być może i w innych takich instytucjach.

Zobacz także:

Urodziny miesiąca – październik
Akcja charytatywna „Zbieramy karmę dla zwierząt ze schroniska”
Menu
Skip to content