Majowe święta – to polskie święta!

Aktualności

Przed nami czas trzech świąt majowych: 1, 2 i 3 maja, które są szczególnie ważne w historii Polski. 1 maja świętujemy rocznicę przystąpienia do Unii Europejskiej, o co nasz kraj zabiegał przez wiele lat. Z kolei 2 maja obchodzony jest Dzień Flagi. Polskie barwy narodowe – biel i czerwień są nierozerwalnie związane z walką Polaków o wolność w okresie zaborów. W tym dniu także szczególnie pamiętamy o Polonii i Polakach za granicą. Kolejne święto to upamiętnienie Konstytucji 3 Maja. Jak powszechnie wiadomo, był to pierwszy w Europie i drugi na świecie tego typu dokument regulujący kwestie ustrojowe państwa. Aby uczcić te majowe święta, uczniowie i wychowankowie naszej szkoły w różny sposób przypomnieli o dorobku Polaków i historii, której znajomość świadczy o naszym patriotyzmie.

Zobacz także:

Szkoła muzyczna zaprasza…
Piątek dniem wolnym od zajęć
Menu
Skip to content