Mała książka – Wielki człowiek wizyta przedszkolaków w bibliotece

Aktualności

Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. W środę 20 października przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Gminnej Biblioteki Publicznej w Sośniach. W bibliotece przywitała dzieci pani bibliotekarka i zaprosiła do zwiedzania. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przyglądały się książkom, znajdującym się na półkach, a szczególnie książeczkom dla dzieci. Dzieci zobaczyły, jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki. Wysłuchały z uwagą przeczytanej przez panią bibliotekarkę bajki – o księżniczce Paulince. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od pań wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą oraz słodki upominek. W Wyprawce znajdowała się książeczka pt. „Pierwsze czytanki dla…”, a także Karta Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książeczki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze.

Zobacz także:

Wycieczka do Trójmiasta i Malborka
W przedszkolu jest słodko, świat pachnie szarlotką….
Menu
Skip to content