Matematyczne osiągnięcia…

Aktualności

Dnia 23 marca uczniowie klasy VIII Zosia Leśniak i Adrian Skrobański wzięli udział w III Powiatowym Konkursie Matematycznym „Matematyczne Rozgrywki” organizowanym przez zespół przedmiotów ścisłych II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Reymonta w Ostrowie Wielkopolskim.

Głównym celem konkursu było rozwijanie zdolności i zainteresowań naukami matematycznymi uczniów powiatu ostrowskiego. Konkurs polegał na rozwiązaniu przez uczestników testu, trwającego 60 minut. Prace zostały ocenione przez Wewnątrzszkolną Komisję Konkursową powołaną przez Dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Ostrowie Wielkopolskim.  Komisja wyłoniła laureatów trzech pierwszych miejsc.

II miejsce zajął uczeń naszej szkoły Adrian Skrobański. GRATULACJE!!!

Jednocześnie dodać należy, że tydzień wcześniej Adrian, również z dużym powodzeniem, wziął udział w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Był to najwyższy – wojewódzki etap tego konkursu. Adrian uzyskał 78% punktów możliwych do zdobycia uzyskując w ten sposób tytuł FINALISTY KONKURSU.

SERDECZNIE GRATULUJEMY ADRIANOWI!!!

 

Oprócz gratulacji chciałabym podziękować uczniom za wkład pracy, którą włożyli w przygotowanie do konkursów i chęć reprezentowania szkoły bez względu na stan zdrowia.

 

Nauczyciel matematyki: Lucyna Hörl

Zobacz także:

Wizyta przedszkolaków w bibliotece
Dzień matematyki
Menu
Skip to content