Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Aktualności

W ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania uczniowie kl I-III uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych. Jest to święto szczególnie ważne dla dzieci, bowiem czytanie na głos pobudza wyobraźnię, ćwiczy pamięć i koncentrację oraz wzbogaca słownictwo. Podczas spotkania, uczniowie nie tylko pięknie zaprezentowali swoje ulubione utwory, głośno odczytując ich fragmenty, ale także poznali nowy regulamin biblioteki oraz zasady wypożyczania i oddawania książek. Dzieci doskonale poradziły sobie także z zadaniami i quizami na temat baśni oraz znanych lektur. Przeprowadzona akcja z pewnością przybliżyła młodym czytelnikom świat literatury i zachęciła do spędzania czasu z książką.

Zobacz także:

Próbna ewakuacja
„Dobrze jemy”
Menu
Skip to content