Podsumowanie zbiórki kasztanów i żołędzi

Aktualności

Przez cały wrzesień i październik w naszej szkole odbywała się  zbiórka kasztanów i żołędzi.  Celem akcji było promowanie nawyków ekologicznych wśród dzieci, wykształcenie wrażliwości na los zwierząt, a także uczenie oszczędnego gospodarowania zasobami przyrody oraz dobro zwierząt leśnych.

Kasztany i żołędzie nie tylko symbolizują nadejście jesieni, nie służą tylko do tworzenia ozdób przez dzieci, lecz są również dobrym pokarmem dla zwierząt wolno żyjących.

Samorząd Uczniowski  był organizatorem tej akcji, w której uczestniczyli  uczniowie wszystkich klas z naszej szkoły. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i determinacją, dzięki czemu zebraliśmy blisko 600 kg kasztanów i żołędzi . Pokazaliśmy wszyscy, że los zwierząt leśnych nie jest nam obojętny. Mamy ogromne serca i potrafimy się zmobilizować.

Umieszczone w odpowiednich miejscach, będą w sezonie zimowym przysmakiem m.in. dzików, saren, jeleni i ptaków. Dzięki temu, że są bogate w witaminy i inne substancje odżywcze, pozwolą zwierzętom lepiej przetrwać zimę.

Dla wszystkich, którzy brali udział w akcji, ogromne podziękowania!

Indywidualnie najwięcej żołędzi i kasztanów zebrali:

1.Zofia Leśniak 80 kg

2.Paweł Plewa 60 kg

3.Oliwia Charecka 45 kg

Klasyfikacja klasowa przeliczając ilość żołędzi i kasztanów na 1 ucznia przedstawia się następująco:

I miejsce kl. VII- 11.6 KG – 30 pkt.

II miejsce kl.V-10.7 kg – 25 pkt.

III miejsce kl.VI-8.6 kg -20 pkt.

IV miejsce kl.IV-4.7 kg -15 pkt.

VI miejsce kl..VIII- 2,2 kg – 10 pkt.

Punkty, które zdobyły klasy z tej akcji, wliczane są do rankingu klas. Dla uczniów, którzy przynieśli najwięcej żołędzi i kasztanów, będą wręczone po powrocie dzieci do szkół medale.

opiekun S.U Grzegorz Ziętek

Zobacz także:

TVP VOD zaprasza do wspólnej nauki
Święto Odzyskania Niepodległości
Menu
Skip to content