Porozmawiajmy o cukrzycy

Aktualności

W minionym tygodniu odwiedziła nas pani Joanna –  mama naszej koleżanki Zosi z 1 klasy. Pani Asia w przystępny sposób opowiadała dzieciom, czym jest cukrzyca typu 1, jak ją można rozpoznać, leczyć i jak z nią sobie radzić w codziennym życiu. Dzieci zobaczyły także urządzenia: glukometr, pen, sensor z nakładką do zdalnego monitorowania glikemii, z których to chorzy na cukrzycę muszą korzystać codziennie. Dużo informacji poświęconych było odżywianiu oraz aktywności fizycznej, które przesądzają o stanie naszego zdrowia.

Dzieci z uwagą przysłuchiwały się nowym informacjom, dzieliły własną wiedzą oraz dopytywały np.o prawidłową glikemię czy sposoby na  obniżenie lub podniesienie „cukrów”. Uczniowie bardzo poważnie podeszli do tematu cukrzycy, co kolejny raz dowodzi, że choć są jeszcze tacy Mali, to już bardzo dojrzali 🙂

Zobacz także:

Szczepienia w szkołach
Dzień Przedszkolaka
Menu
Skip to content