Przedświąteczne przygotowania do Świąt Wielkanocnych.

Przedszkole

Kiedy zmęczeni zimą, z coraz większym utęsknieniem wyglądamy wiosny, w pierwszą niedzielę po wiosennej pełni księżyca nadchodzi Wielkanoc. Jest to najstarsze, najważniejsze i najbardziej radosne święto. Wielkanoc zwana też Paschą ma upamiętniać zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.

Przedszkolaki przez cały tydzień  miały okazję poznać zwyczaje i tradycje wielkanocne.  W swobodnych wypowiedziach na temat świąt milusińscy wykazali się ogromną wiedzą. Dzieci wymieniały tradycje jakie są co roku w ich domach: święcenie koszyczka z pokarmami, pieczenie bab wielkanocnych oraz polewanie się wodą w śmigus dyngus.

Dzień wcześniej przedszkolacy malowali kolorowe pisanki i kurczaki, które były prezentem dla rodziców. Tradycją naszego przedszkola jest uroczyste śniadanie wielkanocne. Wspólnie z dziećmi przygotowaliśmy stół wielkanocny, na którym królowały potrawy wielkanocne. Śniadanko jednak zostało rozpoczęte wspólnym składaniem sobie życzeń świątecznych. Po czym wszystkie dzieci udały się w poszukiwaniu przysłowiowego „Zajączka”, który w tym roku ze względu na covid 19 przybył kilka dni wcześniej.

Zobacz także:

Konkurs wielkanocny – wyniki.
Zamknięcie przedszkola!
Menu
Skip to content