Przedszkolaki z wizytą w remizie OSP w Pawłowie

AktualnościPrzedszkole

W poniedziałek 9 maja  grupa przedszkolaków wybrała się w odwiedziny do remizy strażackiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Pawłowie. Na miejscu gorące powitanie przygotował przedszkolakom pan naczelnik Kamil Ługowski i strażak Mirosław Iwanicki. Podczas tej niecodziennej wizyty przedszkolaki mogły zapoznać się z zawodem strażaka, z zasadami postępowania na wypadek powstania pożaru lub innego zagrożenia. Strażacy bardzo ciekawie opowiadali o swojej pracy. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również pomagają w innych sytuacjach. Maluszki mogły zobaczyć wóz strażacki wraz z całym wyposażeniem, sprzęt gaśniczy oraz strój strażaka. Zwiedziły także wszystkie pomieszczenia znajdujące się w remizie. Wizyta w straży pożarnej to doskonała forma edukacyjnego uświadomienia dzieci o zasadach bezpieczeństwa oraz zachowaniu się w przypadku pożaru, wypadku i innych zagrożeń.

Serdecznie dziękujemy Strażakom z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Pawłowie za zorganizowanie spotkania oraz  umożliwienie naszym podopiecznym poznania zawodu strażaka.

Zobacz także:

Gminny Konkurs Ortograficzny
Menu
Skip to content