Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Uroczystości

Dnia 29 kwietnia uczniowie klas: VI i IV przygotowali krótką część artystyczną dotyczącą rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przygotowana inscenizacja przeniosła wszystkich w minione wieki. Uczniowie przybliżyli wydarzenia związane z powstaniem tej ustawy, będącej pierwszą w Europie, a drugą w świecie po Konstytucji Stanów Zjednoczonych. Przypomniano również sylwetki tych, co podsunęli myśl, aby stworzyć „cud majowy”, bez których nie byłoby tego święta. Byli to: król Stanisław August Poniatowski, marszałek Stanisław Małachowski, Ignacy Potocki, Hugo Kołłątaj, Stanisław Staszic. Na zakończenie została odśpiewana Rota przez wszystkich uczestniczących w akademii.

Zobacz także:

Konkursy szkolne dla klas 1-3
Profesjonalny trening
Menu
Skip to content