Ślubowanie klasy pierwszej

Aktualności

Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem życia każdego dziecka. Z niecierpliwością  czeka ono każdego dnia na spotkanie ze szkołą, z nowymi wiadomościami, przygodami. Czeka  na dzień, w którym stanie się prawdziwym uczniem i poprzez pasowanie zostanie włączone do społeczności szkolnej.

W naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia odbyła się 18.11.2021 r., na którą przybyli zaproszeni goście : Pani Justyna Maryniak -Sekretarz Gminy Sośnie, Pani Arleta Zadka – Dyrektor CUW w Sośniach, Pani Katarzyna Leśniak – Przewodnicząca Rady Rodziców oraz rodzice uczniów klasy I.

Dzieci przedstawiły krótki program, w którym zaprezentowały swoje umiejętności. Na poczet flagowy uroczyście ślubowały być dobrymi uczniami, kolegami i Polakami. Pani dyrektor Halina Doktór dokonała symbolicznego pasowania uczniów.

Kolejnym ważnym punktem uroczystości było oficjalne przyjęcie uczniów klasy pierwszej do grona czytelników biblioteki szkolnej. Inscenizacja przygotowana przez koleżanki i kolegów z kl. II i III, przekazała młodym  czytelnikom, że biblioteka to miejsce bezpieczne, przyjazne i radosne. Po takim wprowadzeniu, skupione i poważne uroczyście przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Po uroczystości, dzieci otrzymały upominki ufundowane przez rodziców,  zaproszonych gości, panią dyrektor oraz starszych kolegów z SU.

Miłym akcentem był wspólny poczęstunek dla dzieci oraz rodziców i gości.

Składam serdeczne podziękowania rodzicom, którzy zaangażowali się w pomoc, organizację i przygotowanie uroczystości.

Zobacz także:

Ćwiczenie czyni mistrza
Wycieczka do Antonina
Menu
Skip to content