Śniadanie na szóstkę

Aktualności

,,Śniadanie na szóstkę” to kolejne działanie realizowane przez uczniów klas 1-3 w ramach  programu ,,Dobrze jemyFundacji Szkoła na Widelcu.

Podczas zajęć uczniowie rozmawiali na temat ,, Dlaczego śniadanie jest ważne i jak zadbać o to, by znalazły się w nim wszystkie potrzebne produkty?”. W oparciu o samodzielnie wykonaną piramidę zdrowia omawiali wartości odżywcze różnych produktów. Po obejrzeniu filmu edukacyjnego ,,Śniadanie na szóstkę” wszyscy wspólnie rozwiązywali kartę pracy ,,produkty zbożowe”. Uczniowie skomponowali własne musli z przyniesionych do szkoły produktów. Razem spożywali pierwsze zdrowe śniadanie bogate w warzywa i owoce. Dzieci mogły skosztować przygotowane drugie- ,,muslowe śniadanie” . Uczniowie wykonali także prace plastyczne na temat ,,Moje zdrowe śniadanie”, z których powstała elektroniczna książeczka pt. ,,Śniadaniowe menu  na cały tydzień”. Działania uczniów udokumentowane zostały w postaci zdjęć i  zamieszczone na mapie działań programu,,  Dobrze Jemy” .

ZACHECAMY WSZYSTKICH DO SPOŻYWANIA ZDROWEGO ŚNIADANIA !

Zobacz także:

Dzień Matki
Konkurs taneczny – grupy przedszkolne
Menu
Skip to content