Światowy Dzień Książki

Aktualności
23 kwietnia to ważna data dla literatury na całym świecie. W tym dniu, w różnych wiekach i latach, urodziło się bądź zmarło wielu wybitnych pisarzy m. in. Miguel de Cervantes i William Szekspir.  Uznając szczególność tej daty, Organizacja Narodów Zjednoczonych do Spraw Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO) ustanowiła w roku 1995 Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto obchodzone jest w ponad 100 krajach na całym świecie.

Czytając, nigdy nie będziesz sam” – to hasło tegorocznych obchodów. Szczególnie teraz, gdy musimy ograniczać się do kontaktów zdalnych i wydarzeń online, wykorzystajmy moc książek do zwalczania izolacji, wzmacniania więzi między ludźmi, poszerzania swoich horyzontów.

Zachęcam Was do wykonania zadań, które są ukryte w poniższej prezentacji.

Do dzieła!

Zobacz także:

Sukcesy Adriana Skrobańskiego
Dzień Ziemi 2021
Menu
Skip to content