Święto Odzyskania Niepodległości

Aktualności

11 listopada 1918r. to ważna data w historii naszego kraju. W tym dniu NASZA OJCZYZNA- POLSKA   odzyskała niepodległość i powróciła po 123 latach na mapę świata.

Święto Odzyskania Niepodległości wspominane było przez uczniów klas I-III od kilku tygodni. Wszyscy uczniowie doskonale znają i oddają szacunek  polskim symbolom narodowym. Potrafią zaśpiewać i znają historię HYMNU PAŃSTWOWEGO. Rozpoznają  BARWY NARODOWE i wiedzą co oznaczają. Poznali legendę ORŁA BIAŁEGO- symbolizującego nasze godło. Odnajdują na mapie  Wisłę, Bałtyk, polskie góry oraz największe miasta. Rozpoznają i nazywają zabytki Warszawy, Krakowa i Gniezna. Wiedzą kim był Józef Piłsudzki i jak świętowano Odzyskanie Niepodległości w tamtych czasach oraz włączają się w świętowanie 11 listopada w tym roku w swoich domach.

JESTEŚMY DUMNI Z NASZYCH UCZNIÓW – MAŁYCH POLAKÓW PATRIOTÓW.

Zobacz także:

Podsumowanie zbiórki kasztanów i żołędzi
Przedszkolacy – mali patrioci!
Menu
Skip to content