W przedszkolu jest słodko, świat pachnie szarlotką….

Aktualności

Październik w naszym przedszkolu miał smak warzyw i owoców. Na zajęciach dzieci poznawały najpopularniejsze warzywa, drzewa i krzewy owocowe. Delektowały się ich smakiem i aromatem, oglądały, dotykały, liczyły, porównywały wielkość i kolor. Badaliśmy je z zewnątrz i wewnątrz, opisywaliśmy ich wygląd. Na zakończenie naszych zajęć badawczych i edukacyjnych  postanowiliśmy z nasza panią upiec szarlotkę. Wszyscy z wielkim zapałem wzięliśmy się do pracy. Pani przydzieliła nam różne zadania: ścieranie jabłek na tarce, mieszanie ich z cukrem waniliowym, wykładanie jabłek na kruche ciasto.

Jednak warto było pracować,  bo ten cudowny zapach pieczonego ciasta, roznoszący się po całej szkole, wynagrodził wszystkie trudy. Szarlotka wyszła wspaniała ! Wszystkim bardzo smakowała, a niektórzy zjedli nawet 2 dokładki 😉

Zobacz także:

Mała książka – Wielki człowiek wizyta przedszkolaków w bibliotece
Pomagamy!
Menu
Skip to content