Wielki sukces ucznia naszej szkoły

AktualnościKonkursy

Uczeń Zespołu Szkół w Pawłowie Adrian Skrobański uczestniczył w Zawodach algorytmiczynych: grupa Skrzaty – programowanie w Scratchu – Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Na  początku do zawodów przystąpiło 312 drużyn.
W ogólnopolskim etapie było ich już tylko 17. W poziomie lokalnym i następnie w poziomie regionalnym Adrian zajął drugie miejsce. W ogólnopolskim poziomie rywalizował z najlepszymi zawodnikami z Politechniki Łódzkiej,  Politechniki Gdańskiej, Politechniki Warszawskiej, Politechniki Wrocławskiej i Akademii Górniczo- Hutniczej z Krakowa i zajął 6 miejsce.
Jest to niewątpliwy sukces, zwłaszcza, że jako jedyny reprezentant Politechniki Łódzkiej znalazł się na miejscu nagradzanym przez organizatora zawodów, którym właśnie była Politechnika Łódzka. Dostrzeżono  wielki talent tego ucznia, który już od najmłodszych klas bywał często nagradzany w matematycznych( i nie tylko) konkursach gminnych. Należy dodać, że Adrian posiada niezwykłą wrażliwość muzyczną i zapewne jest chlubą Szkoły Muzycznej I stopnia, którą właśnie kończy. Adrian uczęszcza do klasy 7, uczniowie, którzy z nim rywalizowali byli przeważnie uczniami klas starszych. Dlatego  kolejne sukcesy jeszcze przed Adrianem. Na pewno jeszcze o nich usłyszymy! Jeszcze raz ogromnie GRATULUJEMY!!!

Zobacz także:

List do Rodziców
Wyniki konkursu!
Menu
Skip to content