Wycieczka do Wrocławia

Aktualności

Kolejny wyjazd naszych uczniów zorganizowany w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę” skierowany był do dla uczniów klas 1-3. Tym razem udaliśmy się do Wrocławia.

Pierwszym punktem wyprawy było Muzeum Przyrodnicze Uniwersytetu Wrocławskiego. Tam uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali przewodnika, obejrzeli wystawy: ,,Świat zwierząt”, ,,Owady i człowiek”, ,,Świat roślin”, ,,Układ kostny kręgowców” oraz eksponaty  zwierząt już wymarłych. Ponadto można było przyjrzeć się z bliska szkieletom: płetwala błękitnego, jelenia olbrzymiego oraz czaszce tura.

Następnym miejscem pełnym ciekawostek był Hydropolis – muzeum wody. Uczniowie zobaczyli multimedialną wystawę w całości poświęconą wodzie oraz poznali przełomowe odkrycia podwodnego świata i natury wody. Ponadto poszerzali wiadomości na temat  jej wykorzystania przez człowieka i utrwalili ekologiczne zachowania dotyczące znaczenia wody na Ziemi.

Odwiedzone miejsca spodobały się wszystkim uczestnikom wycieczki. Dzięki nim dzieci w atrakcyjny sposób utrwaliły wiadomości poznane na zajęciach w szkole oraz poszerzyły swoją wiedzę przyrodniczą.

Zobacz także:

Projekty
Wycieczka do Trójmiasta i Malborka
Menu
Skip to content